Rewitalizacja NMF

Jednym z głównych problemów pielęgnacyjnych, jest odwodnienie cery. Jest to duży dyskomfort dla każdej z nas, ponieważ skóra na twarzy, wtedy jest nadreaktywna, nieprzyjemnie napięta, niekiedy robi się szorstka. Zjawisko to występuje niezależnie od wieku czy rodzaju cery. Wpływ na ten stan ma kilka czynników między innymi: zbyt agresywna pielęgnacja, codzienny makijaż, przebywanie w pomieszczeniach z nawiewami. Odwodnienie skóry pojawia się też z wiekiem, wtedy cera robi się cienka, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Tak, jak już nie raz wspominałam, z tego typu problemami dobrze radzi sobie kwas mlekowy. Najlepiej sprawdzają się zabiegi profesjonalne, stężenie kwasu dobiera się do stanu skóry u danej osoby, częstotliwość też jest ustalana indywidualnie.

Kwas mlekowy występue w skórze, jest jednym ze składników NMF – naturalnego czynnika nawilżającego. Wspomaga utrzymanie właściwego pH skóry, działa nawilżająco – przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody. Stymuluje syntezę ceramidów, poprawiając naturalne funkcje ochronne skóry. Wpływa również na ujednolicenie koloru, rozjaśnienie przebarwień.

Doskonałe efekty daje również jako kuracje dla skór dojrzałych, w okresie okołomenopauzalnym. Odpowiednio skomponowany zabieg poprawia gęstość i jędrność skóry, wygładza skórę, niweluje zmarszczki.

 

Zdjęcia

@agelessoil

@weronikakosinska