Pielęgnacja warstwowa

Czas jesienno – zimowy to trudny okres dla każdej cery, niezależnie od jej rodzaju i wieku. Suche powietrze w domu, niskie temperatury na zewnątrz, spędzanie większości czasu w pomieszczeniach powoduje, że skóra na twarzy jest odwodniona i dokucza nam suchość. W ostatnim czasie wiele z was skarży się na ten problem i w zasadzie co roku powtarza się. Aby temu zapobiec, właściwa będzie w tym okresie pielęgnacja warstwowa w ciągu dnia, natomiast wieczorem wsparcie w regeneracji.

 

Rutyna poranna, powinna skupić się na ochronie, zapobieganiu nadmiernej utracie wody przez skórę. Doskonale sprawdzi się pielęgnacja warstwowa, która efektywniej zabezpieczy skórę niż jeden tłusty krem.  Zasada jest taka, że w zależności od potrzeb nakładamy kolejno produkty od najlżejszych do najcięższych. Jako pierwszą warstwę po oczyszczaniu i toniku sugeruję serum  z kwasem hialuronowym, które zabezpieczy skórę przed nadmierną utratą wody. Następnie krem lipidowy z antyoksydantami, który ochroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych i wesprze serum w uszczelnieniu skóry. Jeśli nie wystawiamy się na zimne powietrze taka ochrona powinna wystarczyć, ewentualnie makijaż naturalnymi kosmetykami może być kolejna warstwą ochronna. Jeśli natomiast mamy w planach pobyt na świeżym, ostrym powietrzu, wybieramy się w podróż autem, pociągiem, samolotem sugeruję jako trzecią warstwę po serum i kremie nałożyć olejek naturalny. Będzie on zabezpieczał skórę przed odwodnieniem i zaczerwienieniem. Dzięki temu skóra będzie nasycona i zabezpieczona, nie obniży swojego poziomu nawilżenia.

 

Rutyna wieczorna, natomiast powinna skupić się na wsparciu skóry w nocnej regeneracji. Wtedy jest czas na kremy z aktywnymi składnikami na przykład z retinolem. Ale kiedy poczujemy, że jest spierzchnięta i nadwrażliwa, sprawdzi się dobry olejek wmasowany na wilgotną skórę.  W ten sposób odbudujemy naturalny płaszcz wodno – lipidowy naszej skóry. Skóra jest sucha dlatego, że ma zniszczoną naturalną barierę wodno – lipidową. Zastosowanie olejku na wilgotną skórę, spowoduje uszczelnienie naskórka i nawilżenie skóry od środka. Warunek jest jeden, olejek musi być w 100% naturalny, czyli w składzie powinny być oleje tłoczone na zimno, nierafinowane, najlepiej bez żadnych dodatków. 

Zdjęcia

@agelessoil

@weronikakosinska