Holistyczne podejście do pielęgnacji

Pielegnacja w holistycznym ujęciu

Skóra jest największym organem naszego ciała, połączonym ze wszystkimi narządami wewnętrznymi. Na jej wygląd, niezależnie od naszego wieku, ma wpływ wszystko to, co się dzieje wewnątrz organizmu: stan jelit, odporność, funkcjonowanie układu pokarmowego i oddechowego. Nie bez znaczenia jest również stres i to, jak sobie z nim radzimy. Dlatego podczas konsultacji zawsze poruszam tematy dotyczące stylu życia i diety. Niestety coraz częściej zdarza się bowiem, że sama pielęgnacja kosmetykami nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o dietę, aktywność fizyczną i relaks.

 

Trądzik u dorosłych to problem cywilizacyjny, ale kiedy uświadomisz sobie, jaka jest jego przyczyna, masz szansę nad nim zapanować. Obecnie szukamy super metod odmładzających, ale nie doceniamy codziennej rutyny pielęgnacyjnej, która zadba o właściwe nawilżenie i dobrą kondycję naszej skóry. Po wprowadzeniu zmian w podstawowej pielęgnacji, często okazuje się, że nie ma potrzeby wprowadzać inwazyjnych zabiegów, które długofalowo nie sprawdzają się, często są też bolesne i dają nienaturalny efekt.

 

W obowiązującym obecnie kulcie młodości zupełnie zapominamy, że nasz organizm ma niesamowity potencjał. Dlatego odmładzanie powinno polegać na stymulowaniu do odnowy, wspomaganiu słabnącego wraz z wiekiem  metabolizmu. Skóra swoją witalność czerpie z wnętrza organizmu. Kiedy zadbamy o niego w odpowiedni sposób, będzie ona naturalnie piękna i pełna blasku, bez zmiany mimiki.

 

To, co oferuję jest wynikiem 27 lat pracy w gabinecie, zabiegów i konsultacji, studiów, kursów, szkoleń, własnych doświadczeń. Nie zaproponuję Ci serii zabiegów, cudownych kremów, szybkich efektów. To, co proponuję, to zmiana nawyków, pielęgnacja dobrana do Twoich potrzeb i na miarę Twoich możliwości. Dobra codzienna rutyna, systematyczność, właściwie dobrane techniki łączone naturalnych terapii w gabinecie zapewnią blask i dobry wygląd skórze, niezależnie od wieku i płci. 

Zapraszam na konsultacje po indywidualny plan pielęgnacji domowej, jak również na profesjonalne zabiegi w gabinecie.

Anna Grela