Anna Grela

kosmetyczka, kosmetolożka, terapeutka naturalnych technik pielęgnacji skóry, 27 lat pracy zawodowej


Obserwując siebie, swoich bliskich, klientki i zdobywając coraz większe doświadczenie zawodowe, nie mam wątpliwości, że skóra na twarzy jest lustrem, które odzwierciedla stan całego organizmu. Kondycja skóry na twarzy wiele mówi o stanie narządów wewnętrznych; zmarszczki głębokie, wyraz twarzy to nasze emocje, zdrowie psychiczne. Nie można mówić o pielęgnacji, odmładzaniu, nie uwzględniając całego organizmu.

Moje obecne podejście do pielęgnacji to efekt mojego doświadczenia zawodowego, zdarzeń i spotkań z ludźmi, których spotkałam na przestrzeni tych 27 lat. Własnych przeżyć, poszukiwań i wartości, które towarzyszą mi na co dzień. Staram się być wierną sobie, robić to, co czuję i proponować rozwiązania, których sama doświadczam.

W 1994 roku ukończyłam Studium Kosmetyczne i rozpoczęłam pracę zawodową, uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach. W 2004 roku ukończyłam Podyplomowe Studium Kosmetologii organizowane przez Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Doświadczenie to dało mi swobodę poruszania się po rynku branżowym i dokonywania samodzielnych wyborów, popartych wiedzą, a nie deklaracją marketingową producentów.

Od 2014 roku jestem importerem kosmetyków naturalnych. Jako pierwsza sprowadziłam do Polski najbardziej prestiżowe, międzynarodowe marki naturalne: Tata Harper, RMS Beauty, Allies of Skin, Susanne Kaufmann, Nuori, Less i wiele innych. Możliwość współpracy z producentami świadomymi, działającymi w oparciu o filozofię clean beauty była dla mnie punktem wyjścia do holistycznej pielęgnacji. Mimo, że od 20 lat sama, prywatnie, praktykowałam Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM), to dopiero eksploracja rynku amerykańskiego pokazała mi możliwości, jakie daje TCM w gabinecie kosmetycznym. I tak od 2017 roku uczę się TCM, a szczególnie cenię sobie i bazuję w swojej praktyce na kursach:

  • Zdrowie Kobiety – jak pielęgnować witalność i dobre samopoczucie we wszystkich okresach życia

  • Chiński masaż twarzy i dekoltu

  • Podstawy Akupunktury

  • Kosmetologia w Medycynie Chińskiej

  • Akupunktura Kosmetologiczna

  • Refleksologia Twarzy

Wszystkie kursy w których uczestniczę, są prowadzone przez terapeutów i lekarzy praktyków, których podstawowym wykształceniem są studia medyczne, a którzy wraz z nabywaniem doświadczenia sięgnęli po możliwości, jakie daje TCM.

Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Moje wypowiedzi na temat pielęgnacji pojawiają się w prasie branżowej, magazynach kobiecych i portalach internetowych, między innymi: Elle, Sens, Zwierciadło, Vogue.pl, Onet Kobieta, Zwierciadło.pl. Uczestniczę również jako ekspert i prelegent w kongresach kosmetycznych profesjonalnej branży beauty – Art. Of Beauty, LNE. Prowadzę szkolenia dla indywidualnych kursantów z branży beauty w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej, jak również dla grup. W największym szkoleniu, jakie przeprowadziłam w formie warsztatów dla Sephora Polska, uczestniczyło około 200 osób.

Wierzę, że skórę mamy jedną, na całe życie, jest największym organem naszego ciała, nazywanym trzecim płucem. Nie ma sensu walczyć z nią i zmieniać ją na siłę. Pielęgnacja powinna być świadoma, wzmacniająca w ujęciu holistycznym. Piękno jest w nas, wymaga harmonii duszy i ciała. Tylko tyle i aż tyle. Zapraszam do kontaktu.

Zapisz się

na konsultację indywidualną