Roślinny retinol - naturalne odmładzanie

Alternatywą może być tzw. roślinny retinol - bakuchiol. To jeden z najmodniejszych ostatnio składników anti-aging, chętnie wykorzystywany przez marki kosmetyczne. Tak samo jak retinol, wykazuje on działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Sprawia, że zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne, a skóra odzyskuje naturalny blask. Badania wykazały, że ma również właściwości przeciwbakteryjne i normalizuje nadmierne wydzielanie sebum w przypadku cer tłustych i trądzikowych. Może też delikatnie złuszczać naskórek, ale nie wywołuje stanu zapalnego i podrażnień tak jak retinol. Może być też stosowany przez cały rok, ponieważ nie wykazuje właściwości fotouczulających. - Nie zalecam jednak stosowania go podczas urlopu i dużego nasłonecznienia, wtedy „odmładzanie” mija się z celem - ostrzega kosmetolog Anna Grela. - To dobry składnik, ale też nie można oczekiwać cudów. Wszystko zależy od tego, jak skomponowany jest produkt, co jeszcze znajduje się w jego składzie. Np. w serum Biofinity Nuori są to nawilżający kwas hialuronowy, ceramidy, które wspierają odnowę i wzmocnienie naturalnej bariery ochronne oraz witamina C, ktora wzmacnia działanie antoksydacyjne i pomaga wyrównać koloryt skóry. Znaczenie ma też plan całej pielęgnacji domowej, który wpływa na efektywność jego stosowania - dodaje. 

 

Jak stosować roślinny reitnol?

  • jako kuracja stymulująca skórę do odnowy po 40 roku życia, w korelacji z innymi składnikami (np. witaminą C, kwasem hialuronowym) lub zabiegami ( dermapen, mezoterapia, peeling z kwasem mlekowym)
  • jako kuracja anti-aging, dla skór dojrzałych i wrażliwych, które nie tolerują retinolu;
  • jako jeden z elementów terapii przeciwtrądzikowych – reguluje pracę gruczołów łojowych, przyspiesza regenerację śladów po niedoskonałościach, zmniejsza powstawanie nowych zmian
  • w połączeniu z wit. C jako kuracja przeciwko przebarwieniom po letnim opalaniu;

 

Produkt w naszym sklepie z tym składnikiem:

Serum do twarzy z bakuchiolem, zobacz...